mt_ignore:

 

 

 

Прикраси люблять всі 

 

 

 

 

Прикраси люблять всі — жінки і чоловіки, дорослі і діти, це невід’ємна частина стильного образу. Згодом мода мінялася, і матеріали використовувалися найрізноманітніші: метал, глина, дерево, каміння, намистини, бісер, шкіра, шерсть і багато чого іншого, в нашому сьогоднішньому майстер-класі я хочу розповісти, як зробити браслет з резинок. Принадність подібних прикрас полягає в тому, що робити їх зовсім нескладно, впорається навіть дитина, а самі браслетики виходять дуже яскравими і цікавими.

Сам напрямок творчості з’явився порівняно недавно, але дуже швидко став популярним серед молоді, особливо дітей і підлітків. Адже вони люблять похвалитися один перед одним яскравими браслетами, особливо якщо зробили їх самі. Дорослим, як і дітям, плетіння з резиночок припаде до душі, заняття це захоплююче і розслаблююче.

Звичайно, щоб почати роботу, потрібно запастися необхідним інвентарем, насамперед це самі гумки, ще їх називають Loom bands, їх продають в канцелярських магазинах, або в магазинах з шпильками, іноді навіть просто на ринку. Якого кольору брати гумки, вибір за вами, благо асортимент просто величезний, від звичайних чорних, до кислотних і неонових, або смугастих. Крім того потрібні деякі інструменти, такі як, гачок і спеціальний верстат, як гачок можна взяти звичайний в’язальний №3 або №4, підійде ідеально, верстати бувають дуже різні, найпростіший — дворога пластикова вилка, їх продають в магазинах для рукоділля або ж можна замовити через інтернет. Насправді, верстати є різні, і від кількості «стовпчиків» залежить складність візерунка готового виробу, крім браслетів деякі умільці плетуть фігурки, сумки, чохли для телефонів і ще багато різного корисного дріб’язку. Найчастіше в магазинах рукоділля продаються цілі набори, в які входять резинки, спеціальний гачок і верстат — трансформер. Якщо ж вам не вдалося придбати спеціальний верстат, нічого страшного, є моделі браслетів для виготовлення яких знадобиляться тільки ручки або можна використовувати звичайну столову вилку.

 

Браслет з резинок «Ланцюжок».

Варіантів плетіння браслетів з резинок своїми руками існує багато, можна створити найрізноманітніші візерунки та форми, якщо пофантазувати, можливо, ви і самі придумаєте щось нове і унікальне. Але для того щоб набити руку давайте почнемо з простенького, але веселого браслета з резинок своїми руками, щоб його зробити не знадобиться ніяких спеціальних інструментів, як мовиться спритність рук і ніякого шахрайства.

На середній і вказівний палець натягуємо резиночку скручену вісімкою, зверху поміщаємо ще одну, тільки тепер її вже не потрібно скручувати.

Зніміть акуратно попередню з пальців і просмикніть на другу, далі йдемо таким чином, буде утворюватися своєрідний ланцюжок, його можна зробити однотонним або різнобарвним, як вам більше до душі.

Коли ви сплели ланцюжок достатньої довжини потрібно зачепити на крайні петлі спеціальний пластиковий замочок і браслет з резинок своїми руками готовий!

Такі браслетики краще носити відразу по кілька штук, таким же плетінням робиться подовження на об’ємних, більш складних виробах.

 

Браслет з резинок «Риб’ячий хвіст» (покркова інструкція з виготовлення).

Наступний за складністю і, напевно, найвідоміший стиль плетіння — це браслет з резинок «риб’ячий хвіст». В результаті має вийти об’ємний джгут, щоб його зробити в середньому знадобиться близько 50-ти резиночек і одна застібка. Виріб можна плести на верстаті, але якщо його немає можна обійтися і пальцями.

Починаємо так як у першому варіанті, на середній і вказівний палець одягаємо «вісімку», наступні елементи не перекручують.

Тепер зверху розміщуємо дві гумки будь-якого кольору і знімаємо на них вісімку.

Далі ще одну і знімаємо на неї нижню, а верхня гумка залишається на пальцях, таким чином продовжуємо плести до кінця, потрібно тільки зачепити замочок і все готово.

 

Браслет з резинок «Гусінь».

Схожий спосіб плетіння називається «гусениця», тут уже буде потрібно простий верстат на чотири стовпчики.

Розташовуємо дві «вісімки» навхрест, потім нанизуємо по черзі два ряди «кілець», тобто НЕ перекручених гумок і знімаємо на них вісімки.

Далі продовжуємо додавати по одному ряду навхрест і знімати на нього нижній ряд, повинен вийти товстий джгутик з зубчастим візерунком. Завершуємо плетіння, перекинувши всі петлі в один кут, протягуємо в них гумку і за неї закріплюємо застібку. Браслет з резинок своїми руками готовий!

 

Браслет з гумок «Веселка» (покрокова інструкція).

Класичний варіант браслета з гумок — веселка, це було придумано Чином Чонгом, який колись працював в концерні «Нісан» інженером з краш-тестів. Він проживає в США, в штаті Мічиган, і на світове відкриття його надихнули дві його дочки.

Для роботи нам знадобиться вилка, перша гумка складається удвічі і одягається на два середніх зубця вилки перевернута вісімкою.

Потім ще дві штуки насажуємо подібним чином, але вже на два крайніх зубця, відповідно, одну зліва, іншу справа.

Першу гумки знімаємо поверх середніх петельок, зрушуємо заготовку вниз.

Далі на середні два зубці насаживаем ще одну гумку скручену вдвічі, але вже не згортаючи її вісімкою.

Попередній ряд знімаємо поверх останньої гумки і далі йдемо в наступній послідовності: одна гумка в центрі, дві з боків, на кожен колір повторюємо по два таких ряду.

Якщо пальцями вам працювати незручно, то можете скористатися гачком або звичайною зубочисткою, щоб підчіплювати Loom bands. Браслет дійсно схожий на веселку, якщо взяти відповідні кольори.

Коли ви зробили смужку потрібної довжини, можна закінчувати плетіння, переносимо петельки з крайніх зубців на середні, потім нижні петлі поміщаємо на верхні.

Залишається дві петлі в центрі, на них одягаємо нове кільце, скручену вдвічі. Нанизуємо петлі поверх неї.

Потім залишилися дві петлі розміщуємо одну поверх іншої, чіпляємо застібку у вигляді літери «S», за обидві петлі, знімаємо виріб з вилки.

Так як першу резиночку ми одягли вісімкою браслет зручно застібати. Розправте трохи вузлики, розтягуючи полотно в довжину і в ширину, яскраве веселе прикраса готова, погодьтеся процес не зайняв багато часу.

 

Браслет з резинок «Луска дракона».

Розглянемо ще варіант браслета з резинок своїми руками — «луска дракона», цей варіант ширше і більш ажурний. У процесі нам знадобляться різнокольорові резиночки, чотири застібки, гачок і верстат, з одним рядом стовпчиків.

Перший ряд робимо з кілець одного кольору, розташовуємо «вісімки» через одну, всього в ряду їх буде чотири.

Далі таким же чином поміщаємо гумки на прогалини, важливо, що перекручувати потрібно по напряму від себе.

Тепер на стовпчиках, де вийшло два шари, перекидаємо нижні петельки гачком.

Спускаємо ряд вниз, щоб було зручно нанизати наступний.

Одягаємо по кільцю, тепер уже не скручуючи до вісімки, знову на тих стовпчиках ще два ряди, одягаємо нижню петлю на верхню, одна петля зліва буде вільна.

Спускаємо виріб вниз, тепер беремо наступний колір. Робимо ряд так само як попередній, з першого стовпчика.

Продовжуємо цим же кольором, тільки починаючи з другого стовпчика. І так далі, на кожен колір доводиться по два ряди, якщо хочете, можна зробити і більше.

Коли ви досягли ножний довгі, робимо наступне: знімаємо крайню петлю і одягаємо на сусідній стовпчик, теж саме робимо з протилежного кінця. Беремо наступну петлю зліва і одягаємо на сусідній стовпчик, теж праворуч, в підсумку петлі залишаться на чотирьох стовпчиках, одягаємо на них замочки і браслет з резинок своїми руками готовий.

 

Остання середа місяця  –

санітарний день.
Бібліотека користувачів не обслуговує.

Адміністрація

Завдяки Хмельницькій ЦРБ власні сайти мають:

  • РУЖИЧАНСЬКА С/Б - тут
  • ВОВЧОГОРАНСЬКА С/Б - тут
  • ГРУЗЕВИЦЬКА С/Б - тут
  • ЧАБАНІВСЬКА С/Б - тут

----------------------------------------

 

NEW Список періодичних 

видань передплачених 

 Хмельницькою ЦРБ

(на ІІ-ше півріччя 2018 р.)

Детальніше -

----------------------------------------

mt_ignore:

Нові надходження