Євангеліє Бучацьке ХІІ-ХІІІ ст.: старослов`ян. та укр. мовами / упоряд. Д.В. Степовик; пер.: В. Німчука, Ю. Осінчука. – нове вид. – Київ : Дніпро, 2016. – 344 с.

    Це видання Євангелія Бучацького наближає до оригіналу з паралельним українським текстом. Рукописне Євангеліє кінця ХІІ — початку ХІІІ століття, як вважають дослідники, було наближене, більш за все до Добрилового Євангелія 1164 р. Знаходиться в колекції Львівського Національного музею. За вагомістю текстів й оформлення посідає одне із перших місць серед українських рукописів.

 

Єрмановська, Ганна Едуардівна.

     Україна : для дітей серед. шк. віку / Г. Е. Єрмановська. – Харків : Факт, 2016. – 463 с.:  колор. іл.

  Енциклопедія «Україна» містить різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя нашої країни. Дванадцять розділів цієї книги, що супроводжуються  кольоровими  ілюстраціями, цікаво і докладно розповідають про історію, звичаї та   традиції українського народу, розвиток економіки, науки, освіти, культури, літератури  мистецтва України.
 

Білокінь, Сергій Іванович.

Масовий терор як засіб державного управління в СРСР. 1917-1941рр./ С. І. Білокінь. – Київ : Українські пропілеї, 2016. – 694  

Книга “Масовий терор як засіб державного управління в СРСР. 1917 —          1941 рр.” — результат ґрунтовної і тривалої дослідницької роботи одного з найвідоміших істориків і джерелознавців сучасності Сергія Білоконя.

Видання викриває та демонструє на загал засоби й механізми більшовицького терору в період Розстріляного Відродження та боротьби за самостійність України. Це історія нерівного, драматичного і навіть трагічного протистояння інтелектуальних еліт і представників радянської держави та правлячої партії, які прагнули підпорядкувати або знищити все, над чим не мали контролю, — мистецтво, науку, пам’ятники              історії — увесь культурний світ разом з його творцями й захисниками.

 

Барзотті, Елеонора.

Атлас світу для дітей : пер. з англ. / Е. Барзотті. – Харків : Фактор, 2016. – 96 с. : колор. іл.

Планета Земля така різноманітна! Континенти, материки, країни, міста... І все це може вміститись у дитячу книгу. Атлас складається з двох частин: «Країни і народи» і «Тваринний світ». На ілюстраціях зображено континенти: Америка, Африка, Європа, Азія, Антарктида та навіть космос, де кожен має свій народ, традиції, культуру, одяг та відповідно тваринний і рослинний світ. Це чудове захопливе видання, яка покаже з яких культур складається планета та хто на ній проживає.

 

Барзотті, Елеонора.

Я і світ довкола мене: пер. з італ. / Е. Барзотті. – Харків : Фактор, 2016. – 208 с. : колор. іл. – (Моя перша енциклопедія)

Кожна дитина хоче якомога більше дізнатися про світ, що її оточує. Ця книга відкриє їй нові горизонти ще непізнаного. Малюк зрозуміє, як працює його організм, отримає першу інформацію про дивовижно прекрасний світ природи, познайомиться з давніми цивілізаціями, а ще спробує уявити, ким він стане, коли виросте, яка професія для нього найцікавіша.

 

Березовець, Тарас.

Анексія: Острів Крим. Хроніки «гібридної війни» / Т. Березовець. – 2-ге вид. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 408 с.

У книзі аналізуються механізми та технології так званої «гібридної війни», розв’язаної військами Російської Федерації («зеленими чоловічками») на території АР Крим.

«Анексія: Острів Крим.» містить ексклюзивні свідчення,надані спеціально для цієї книги українськими, російськими й міжнародними політиками, військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.

 

Боровко, Микола Маркіянович.

П`ятсот миттєвостей :ронделіана / М. М. Боровко. – Київ : Генеза, 2016. – 528 с.

До книги ввійшли ронделі Миколи Боровка – особливі поезії унікальної строфічної побудови. Автор наповнив їх вишукану класичну форму диханням давнини та змістом життя сучасників.

 

Верфель, Франц.

40 днів Муса-Дага : роман / Ф. Верфель ; пер. Є. Тарнавського. - Харків : Бібколектор, 2016. - 897 с.

Відомий австрійський поет, романіст і драматург Франц Верфель (1890-1945) народився в заможній єврейській родині у Празі. На його долю випало воювати у лавах австрійської армії на російському фронті. У 1929 р., подорожуючи Сирією Верфель побачив сотні виснажених, обірваних дітей вірменських біженців, що спонукало його написати цей роман. Не можна без хвилювання читати про випробування, які випали на долю вірменів.

 

Винниченко, Володимир Кирилович.

Намисто. Мала проза/ В. К. Винниченко ; упоряд. та прим. С. Гальченко; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка НАН України. - Київ : Наукова думка, 2016. - 943 с.

До книги малої прози видатного українського письменника і державного діяча В. Винниченка увійшло вісім оповідань збірки “Намисто. Разок перший” та дві твори, написані для “Разка другого”. Крім того, книга містить ранні твори, більшість яких визнана літературними шедеврами, і оповідання 1900-х — першої половини 1920-х років періоду еміграції. Видання розраховане на широкий загал.

 

Винничук, Юрій Павлович.

Мальва Ланда : роман / Ю. П. Винничук ; худож.-оформлювач О. М. Іванова. - Харків : Фоліо, 2016. - 602 с.

Цей твір відомого українського письменника насичений дивовижними персонажами, сюрреалістичними мареннями та хвилюючими поворотами сюжету. Роман «Мальва Ланда» став квінтесенцією безмежної фантазії.

 

Грушевський, Михайло Сергійович. Твори : у 50 т./ М. С. Грушевський ; редкол.: Г Папакін, І. Б. Гирич. - Львів : Світ. - 2002. - ISBN 978-966-603-223-5

Т. 47 : Меморіальна грушевськіана. Кн. ІІ/ упоряд., предм., комент. В. Тельвак. - 2016. - 424 с. - (Допоміжні матеріали: довідники, покажчики, архіви)

Том містить різнопланові меморіальні публікації авторства визначних українських, польських, російських, німецьких, чеських та французьких інтелектуалів, котрими сучасники вченого відгукнулися на трагічну смерть М. Грушевського.  Публікації дають змогу реконструювати образ вченого у середовищі його сучасників.   Завдяки своїй жанровій специфіці опубліковані тексти є важливим джерелом пізнання українознавчих дискусій першої третини ХХ ст.

   Женченко, Віктор Васильович.

Партитура буття: поезії / В. В. Женченко ; передм. М. Г. Жулинського. - Київ : Жнець, 2016. - 160 с. - (Мова калинова)

  До нової збірки Віктора Женченка, відомого українського поета, лауреата літературних премій ім. Андрія Малишка та Павла Тичини, ввійшли поезії які автор писав протягом усього життя.
 

Загребельний, Павло Архипович.

Роксолана: роман / П. А. Загребельний ; упоряд., передм. А. Шпиталя ; Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка НАН України. - Київ : Сакцент Плюс, 2016. - 704 с.

 
  Один із найцікавіших історичних романів Павла Загребельного - «Роксолана», присвячений долі дружини турецького султана Сулеймана І – полонянки Насті Лісовської (Роксолани), яка відігравала значну роль у політичному життя Туреччини у середині ХVI сторіччя.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

   

Остання середа місяця  –

санітарний день.
Бібліотека користувачів не обслуговує.

Адміністрація

Завдяки Хмельницькій ЦРБ власні сайти мають:

  • РУЖИЧАНСЬКА С/Б - тут
  • ВОВЧОГОРАНСЬКА С/Б - тут
  • ГРУЗЕВИЦЬКА С/Б - тут
  • ЧАБАНІВСЬКА С/Б - тут

----------------------------------------

 

NEW Список періодичних 

видань передплачених 

 Хмельницькою ЦРБ

(на ІІ-ше півріччя 2018 р.)

Детальніше -

----------------------------------------

mt_ignore:

Нові надходження