З історії Хмельницького району

mt_ignore:Як свідчать архівні документи, за Постановою ВУЦВК від 7 березня 1923 року в Подільській губернії були ліквідовані повіти і створені округи. Виник Проскурівський округ, в складі якого і Проскурівський район.

У відповідності з Постановою ВУЦВК з лютого 1931 року проведено укрупнення районів. На території Проскурівського округу було розформовано 13 районів з приєднанням: Фельштинського до Городоцького, а Чорноострівського до Проскурівського. Як свідчать факти, головою Проскурівського райвиконкому в 1931 році був тов. Максимов. На підставі постанови ВУЦВК від 25 грудня 1934 р. районні установи Кам'янець-Подільського і Проскурівського районів були ліквідовані. Територія цих районів була підпорядкована відповідно міським установам. В 1937 році призначений головою тов. Корж. Постановою ЦВК УРСР від 26 лютого 1935 р. було відновлено Чорноострівський район. Указом Президії Верховної Ради УРСР від 28 червня 1939 р. з території, що підпорядковувалась Проскурівській міській раді, виділився Проскурівський сільський район. Керівництво районом довірили тому ж тов. Коржу.

У жовтні 1939 р. був відновлений Фельштинський район. У роки воєнних лихоліть очолювали Проскурівський райвиконком Степан Ціпко та Данілов (1944—1945 рр.). В 1946 році Президія Верховної Ради УРСР прийняла Указ про перенесення районного центру Проскурівського району в с. Ружичну і про перейменування району в Ружичнянський. Головою райвиконкому з 1946 по 1947 рр. був Шумеляк С.І. Його наступником — Мудрецький (1948—1956 рр.). З 1957 року по липень 1958 року керівництво районом здійснював А.Шкурка, з серпня 1958 по квітень 1959 р. — Рудніцький, з квітня 1959 по 1962 — Врублевський.

З грудня 1962 року було видано Указ Президії Верховної Ради УРСР про укрупнення сільських районів УРСР. Було сформовано 10 районів. Чорноострівський і Ружичнянський райони були ліквідовані, їх території увійшли в склад Красилівського, Ярмолинецького та Летичівського районів. Указом Президії Верховної Ради УРСР «Про внесення змін в адміністративне районування УРСР» від 4 січня 1956 року було утворено Хмельницький район (центр м. Хмельницький) з Андрійковецькою, Колибанською, Малиницькою, Немичинецькою, Райковецькою, Ружичанською та Ружичнянською сільськими радами Ярмолинецького району; Гвардійською та Ґелетинецькою сільрадами Городоцького району; Чорноострівською селищною радою і Антонівською, Водичківською, Захаровецькою, Лісовогриновецькою, Малашовецькою, Миколаївською, Олешинською, Осташковецькою, Пашковецькою, Педосівською, Печеськівською, Ставчинецькою, Стуфчинецькою, Черепівківською та Шаровечківською сільрадами Красилівського району, Чабанівською сільрадою Волочиського району; Аркадієвецькою, Гнатовецькою, Давидковецькою, Масівецькою, Пархомовецькою, Пиррговецькою та Терешовецькою сільрадами, Летичівського району.

Головою Хмельницького райвиконкому було обрано Я.О.Данилюка, який очолював район понад 11 років (1965—1976 рр.). З травня 1976 р. по листопад 1978 р. керівництво перейшло в руки А.Г.Шілікова. Запам'ятався усім своїм великим стажем роботи також голова райвиконкому В.Я.Томкевич (1971—1987 рр.). Пізніше був обраний на цю посаду В.Я.Гончарук (липень 1987 р. — лютий 1991 рр.). У 1991 році вперше Хмельницький район очолив молодий керівник, 31-річний В.А.Цимбалюк. То обираючись всенародно, то будучи призначеним Президентом, Володимир Анатолійович достойно продовжує справу попередників, забезпечуючи поступальний розвиток району.

З шухляди архіву

 

Остання середа місяця  –

санітарний день.
Бібліотека користувачів не обслуговує.

Адміністрація

Завдяки Хмельницькій ЦРБ власні сайти мають:

  • РУЖИЧАНСЬКА С/Б - тут
  • ВОВЧОГОРАНСЬКА С/Б - тут
  • ГРУЗЕВИЦЬКА С/Б - тут
  • ЧАБАНІВСЬКА С/Б - тут

----------------------------------------

 

NEW Список періодичних 

видань передплачених 

 Хмельницькою ЦРБ

(на ІІ-ше півріччя 2018 р.)

Детальніше -

----------------------------------------

mt_ignore:

Нові надходження