Мова - перлина вікової мудрості

   У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України “Про День української писемності та мови”. За ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства цим актом встановлено в Україні День української писемності та мови.

   Напередодні цього дня в бібліотеці зібралися шанувальники та любителі українського слова на літературно-мистецьке свято «Мова - перлина вікової мудрості». До читачів Хмельницького району завітали: заступник голови Хмельницької РДА Лукашук Б.О., заступник директора Хмельницького обласного літературного музею Данилюк Л.М., заступник директора Хмельницької ОУНБ ім.. М. Островського Баворовська О. О.,  член Національної Спілки письменників України, голова обласного товариства «Просвіта» ім.. Т.Г. Шевченка , поет Міхалевський В.Ц., поет, виконавець Стаднік О. 
   Перед присутніми виступив заступник голови Хмельницької РДА Лукашук Б.О, який відмітив, що українська мова займає значне місце в житті кожного громадянина та закликав любити, шанувати, вивчати та популяризувати рідне слово.
   Заступник директора Хмельницького обласного літературного музею Данилюк Л. розповіла про молоду письменницю, гордість нашого краю Тенюх О., яка нещодавно стала членом Національної Спілки письменників України. А також провела презентацію збірки творів молодих літераторів Хмельниччини "Завдання завтрашнього дня".
   Заступник директора Хмельницької ОУНБ ім.. Островського Баворовська Олена привітала Хмельницьку районну бібліотеку з перемогою у конкурсі на кращу бібліотеку з питань популяризації творчості Т.Г. Шевченка «Шевченко йде дорогами Поділля» та нагородила дипломом ІІ ступеня.
   Завідуюча читальним залом Лісогор Г.С. Хмельницької ОУНБ ім.. Островського розповіла історію виникнення української писемності та мови який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, а також познайомила з раритетними книгами із фонду обласної бібліотеки.
   Міхалевський Віталій розповів про існування 11 осередків товариства «Просвіта» у Хмельницькій області, продекламував свої вірші та подарував районній бібліотеці книги подільських письменників.
   Не залишила байдужими присутніх поезія і наших талановитих земляків Людмили Пшеничної, Людмили Шостацької , Галини Виноградської , Петра Черватюка, а також пісні у виконанні Олега Стадніка. 
   Користувачі переглянули книжково-ілюстративну виставку «Відкрий , о рідна мово, свої скарбниці золоті».

       

 

 

 

Остання середа місяця  –

санітарний день.
Бібліотека користувачів не обслуговує.

Адміністрація

Завдяки Хмельницькій ЦРБ власні сайти мають:

  • РУЖИЧАНСЬКА С/Б - тут
  • ВОВЧОГОРАНСЬКА С/Б - тут
  • ГРУЗЕВИЦЬКА С/Б - тут
  • ЧАБАНІВСЬКА С/Б - тут

----------------------------------------

 

NEW Список періодичних 

видань передплачених 

 Хмельницькою ЦРБ

(на ІІ-ше півріччя 2018 р.)

Детальніше -

----------------------------------------

mt_ignore:

Нові надходження