Обласне літературно-мистецьке свято «Дух генія вита Подільським краєм»

Обласне літературно-мистецьке свято 
«Дух генія вита Подільським краєм»

Хмельницький район в народі з любов’ю називають Прибужжям. Його населені пункти, просторі лани і ніжно-зелені ліси та гаї розкинулись вздовж Південного Бугу та його протоків на десятки кілометрів.

Окрасою мальовничого Прибужжя є селище Чорний Острів – давнє містечко з цікавою історією. Чимало видатних людей побували та працювали у ньому. 

Леонід Глібов… Це ім’я тісно пов’язане з давнім містечком «… ховаючись під парасолькою, Леонід Глібов, Іванів син, ішов до Чорного Острова…», - писав письменник Олександр Деко. 

Прибужани свято шанують пам'ять про великого байкаря, якого по праву називають своїм знатним земляком. Кожного року березень місяць збирає у Чорному Острові цінителів літературного слова, любителів поезії та байки Леоніда Глібова. 2015 рік не став винятком. 5 березня в день народження відомого поета-байкаря в Чорному Острові відбулося літературно-мистецьке свято «Дух генія вита Подільським краєм», присвячене 188-ій річниці з дня народження видатного українського поета-байкаря Леоніда Глібова. Організаторами виступили управління культури, національностей та релігії, обласний науково-методичний центр культури і мистецтва, сектор культури Хмельницької РДА.

Біля погруддя Леоніда Глібова зібралися чорноострівчани та гості селища. На свято завітали: заступник голови Хмельницької РДА Богдан Лукашук, член Національної спілки письменників України Василь Горбатюк, помічник народного депутата Леонід Гуцалюк. Перед присутніми з вітальними словами виступили Богдан Лукашук, Анатолій Парасина, Людмила Новіцька. В цей день по Чорному Острові линула пісня «Стоїть гора високая» на слова Леоніда Глібова. Учасники свята поклали живі квіти до бронзового погруддя Леоніда Глібова. 

На базі Хмельницької центральної районної бібліотеки пройшов конкурс читців байок Глібова. В конкурсі взяли участь читці Хмельницького, Шепетівського, Ярмолинецького районів, читці з школи мистецтв м. Хмельицького та студенти Кам’янець-Подільського коледжу культури та мистецтв – всього вісімдесят п’ять учасників. Конкурсанти мали можливість переглянути книжково-ілюстративну виставку «Життя у відблиску праці», декоративно-прикладну виставку «Колос життя на білому полотні» та малюнки за творами Глібова.

          

Остання середа місяця  –

санітарний день.
Бібліотека користувачів не обслуговує.

Адміністрація

Завдяки Хмельницькій ЦРБ власні сайти мають:

  • РУЖИЧАНСЬКА С/Б - тут
  • ВОВЧОГОРАНСЬКА С/Б - тут
  • ГРУЗЕВИЦЬКА С/Б - тут
  • ЧАБАНІВСЬКА С/Б - тут

----------------------------------------

 

NEW Список періодичних 

видань передплачених 

 Хмельницькою ЦРБ

(на ІІ-ше півріччя 2018 р.)

Детальніше -

----------------------------------------

mt_ignore:

Нові надходження