Душа народу бринить у слові

         Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її.

Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава. “Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”, - писав Панас Мирний.

         9 листопада вся наша   держава  відзначає День  української  писемності  і  мови. Цей день  було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов`янської писемності Кирила і Мефодія. День української писемності та мови є важливим для кожного з нас. Саме тому, на  базі Пироговецької ЗОШ І-ІІІ ст.. було  організовано та проведено Хмельницькою районною бібліотекою для дітей  літературно-мистецьке свято «Душа народу бринить у слові» . На свято завітали гості:  начальник освіти, молоді та спорту Хмельницької РДА  Шеремета Світлана Олексіївна, творці та шанувальники рідного слова, знавці бездонної мовної скарбниці нашого краю член Національної спілки журналістів України , член Національної спілки письменників України, редактор газети «Прибузька зоря» Цимбалюк Михайло Петрович, член Конгресу літераторів України, подільський письменник Босенко Олександр Леонідович.                                                      Присутні познайомилися з легендарною постаттю Нестора Літописця, з ім’ям якого і пов'язаний День української писемності і мови; дізналися 10 невідомих фактів української мови та познайомилися з історією її розвитку. Линуло поетичне українське слово з вуст подільських поетів та дітей. Рідна  мова  звучала  у пісні, яка витала у святковій атмосфері у виконанні  працівників Хмельницького районного будинку  культури, Народного аматорського  колективу «Калина» Пироговецького будинку культури та дітей Пироговецької ЗОШ І-ІІІ ступення .                 Переглянули  книжкову виставку “Моя велична українська мово!” з фондів Хмельницької центральної районної бібліотеки.

        

Остання середа місяця  –

санітарний день.
Бібліотека користувачів не обслуговує.

Адміністрація

Завдяки Хмельницькій ЦРБ власні сайти мають:

  • РУЖИЧАНСЬКА С/Б - тут
  • ВОВЧОГОРАНСЬКА С/Б - тут
  • ГРУЗЕВИЦЬКА С/Б - тут
  • ЧАБАНІВСЬКА С/Б - тут

----------------------------------------

 

NEW Список періодичних 

видань передплачених 

 Хмельницькою ЦРБ

(на ІІ-ше півріччя 2018 р.)

Детальніше -

----------------------------------------

mt_ignore:

Нові надходження